Reference


ISŠA Brno

V roce 2006 byl stávající dynamometr firmy Jaroš dovybaven měřícím zařízením MotoComTest. Zařízení po celou dobu funguje bez problémů a výhodou oproti dřívějšímu systému je především komplexnější měření při kterém je využito signálu z dalších snímačů. Kromě samotného meření výkonu je přínosem i měření složení směsi pomocí lambda sondy a napojení na již stávající snímače současných motocyklů. Zařízení je využíváno k výuce i pro úpravy zakázkových motocyklů určených převážně pro běžný provoz, výjimečně na závodní okruh. Naše měřící stolice je vybavena i elektrickým retardérem pro statickou zkoušku díky které je možno podstatně lépe tvořit především palivové mapy nebo simulovat jízdní odpory jako na reálné trati.

Rollinger Mirek


Moto-Race-Garage - Čelákovice

Prvotním záměrem byla koupě zařízení MotoComTest, hlavně kvůli diagnostice a pro práci v servise. Šlo o zařízení pro dynamickou zkoušku s konstantní zátěží, avšak časem začaly práce kolem motorů a příprava motocyklů pro závody, ať už dragstery, a nebo silniční závody. Ovšem v tu chvíli jsem zjistil, že dynamická zkouška s konstantní zátěží už nestačí a začal jsem se poohlížet po jiném zařízení. Volba samozřejmě padla na brzdu s elektromagnetickým retardérem, kde je možnost volby zatížení a je možnost využívat i statické zátěže. Velmi oceňuji přístup výrobce, který mi byl schopen postavit zařízení podle mého přání, ať už šlo o výkon zařízení, různé úpravy, zásahy do softwaru, zkrátka vše, co by zlepšilo a zdokonalilo výslednou práci. S tímto zařízením už jsem schopen nasimulovat zatížení, které má motocykl v reále na trati a tímto způsobem se pokusit o co nejlepší odladění.
Samozřejmě mi k tomu velmi pomáhá spolupráce se špičkovými závodníky, jako je například několikanásobný mistr republiky kategorie superbike Miloš Čihák a spousta dalších. Na zařízení pracuji několik hodin denně a musím říci, že plně vyhovuje mým požadavkům.

Murárik Pavel


© 2004+ Všechna práva vyhrazena - Motocomtest